+ 1 par, lampetter, smide / blått glas, höjd: 50 cm

Glasservisdelar

12 delar, Prince, design: Göran Wärff (f. 1933), Kosta, slipad dekor

Karaffer + assietter

12 del, Kent Kosta, kristall, slipad dekor, Elis Bergh (assietterna har nagg)

Seltersglas

6 st, Prince, design: Göran Wärff (f. 1933), Sverige. Kosta, slipad dekor, Kosta

med lampett, Gustaviansk stil, höjd: 95 (skadat glas)

+ hylla, Teak, (spegel Aksel Kjersgaard, Danmark) höjd: 80 + , längd: 120

Teak, höjd: 117, Danmark (stämplad på baksidan)

1800-tal, Ryssland/Finland, Mahogny, höjd: 181 cm

Teak, design: Aksel Kjersgaard, Danmark, höjd: 105 cm

+ lampetter, 3 delar, rokokostil, höjd: 86 cm

Teak, design: Aksel Kjersgaard Odder, Danmark, No 145, 104x41 ca