Objekt som liknar Spegellampett

Bergère

sent 1800-tal, förgylld, dunplymå, fläckigt tyg

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

Bordsfotogenlampa

Elektrifierad, Sent 1800-tal, mässing. Höjd: 54, ställbar skärm

Lampett

Sent 1800-tal, brons, Kompletterad, höjd: 40