Objekt som liknar Bergère

Bergère

med fotpall, Louis XV-stil, förgylld / rotting, skadad

Bergère

Louis XVI-stil, 1800-tal, (dunplymån saknas + slitet tyg)

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

Bordsfotogenlampa

Elektrifierad, Sent 1800-tal, mässing. Höjd: 54, ställbar skärm

Bergère

louis XVI-stil, sekelskifte, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Fritz Hansen, svart skinn / tyg, 1960-tal

Stop

Silver, CG Hallberg CGH, 1938, Delvis förgylld, höjd: 23 cm, med Gustaf V mynt, 1200g ca, graverad i botten

med fotpall, Bruno Mathsson (1907-1988), Pernilla, skador & fläckar

Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), tyg

Fåtöljer

1 par, Jetson, Bruno Mathsson (1907-1988), brunsvart tyg

Étagère

Med gallerkant och låda. Sent 1800-tal, Frankrike, längd: 43, djup: 33, höjd: 79