Objekt som liknar Bergère

Bergère

Läder, Louis XVI-stil, skador i sits

Bergère

louis XVI-stil, sekelskifte, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Bergère

Louis XVI-stil, 1800-tal, (dunplymån saknas + slitet tyg)

Bergère+pall

Louis XVI-stil, förgyllt prov. Gösta Ekman d ä

Väggpendyl

Kartellur, Louis XVI-stil, Mässing, höjd: 54 cm

Bergère

sent 1800-tal, förgylld, dunplymå, fläckigt tyg

Applique

empirestil, för 3 st ljus, Märkt EB, förgylld brons, höjd: 52 cm