Objekt som liknar Stop

Stop

silver, barockstil, stämplar: CG Hallberg, Stockholm, ca 1014 gr, höjd: 21 cm, gravyr

Stop

Silver, 1948, Förgyllt, Lock med mynt, Graverad, höjd: 15, 500g ca

Stop

Silver, Förgylld, Guldsmedsaktiebolaget GAB, 1947, höjd: 15

Jardiniere

förgylld + brödkorg, NS, CG Hallberg, längd: 27 + 24

Stop

silver, 1950, delvis förgyllt, CG Hallberg, graverat, höjd: 24, vikt ca. 1230g

Kaviarsked

silver, delvis förgylld, Ryssland, 1849, längd: 16 cm

Fat på fot

silver, CG Hallberg CGH, 1881, Stockholm, graverad, delvis förgylld, diameter: 28, höjd: 30 cm

Bägare

silver, stämplar. Lars (Lorenz) Boye (1762-1784) Stockholm 1769. 538 g. Delvis förgylld. , höjd: 22

Stop

CG Hallberg CGH, 1920, höjd: 20 cm, invändigt förgylld, vikt: 820 g ca

Tumlare

Silver, Barockstil, delvis förgylld, höjd: 6

Teglashållare

Sovjet, Silver, delvis förgylld, höjd: 10, vikt: 90g ca

Bägare

Rokoko, Silver, Isak Sauer, 1754, Stockholm, höjd: 23, Mästare 1750-1777, Delvis förgylld, Monogramgraveringar MÅM & OPS

Stop

silver, CG Hallberg, 1952. Förgylld insida, höjd: 25 cm, vikt: 1278 g

Stop

silver, CG Hallberg, Stockholm, 1890, Medalj med GIII på lock, höjd: 23,5,1017g

Stop

Silver, Hallberg, 1931, Graverat

Stop

silver, GAB, 1942, höjd: 19, graverad

Bägare

silver, Göteborg, 1775, delvis förgylld, höjd: 13 cm, vikt: 120 g. ca

Luktdosa

1800-tal, silver, med kungakrona, delvis förgylld, höjd: 8, 5 cm, ej stämplad

Gallerskål

Silver, Reliefmönster, importstämplar, längd: 35, Delvis förgylld