Objekt som liknar Herrarmbandsur

Sterlingsilver, Danmark. Diameter: 4 cm. Vikt: 10g

Paul René Gauguin (1911-1976), Danmark. Kvinna, Signerad, 1962,74/260. Motivet: 66x42

Soffbord

Teak, Danmark, höjd: 55, skador/ren objkt

Hänkelvas

silver, C C Hermann, Danmark, Sterling, Vikt ca 700 gr

Mockaskedar

14+ 6+ 1, Sterling/emalj, Danmark. Längd: 10 cm ca. Vikt: ca 182 g (127g+ 55g)

Stolar

Helge Sibast, No 8, Sibast möbler, Danmark, (ren. obj)

Julskedar

7 st. förgyllt sterling, silver med emalj, Michelsen, Danmark

med hänkel, Sterling silver, F Hingelberg, Aarhus, Danmark, höjd: 17

Søren Brunoe (1916-1994), Gladan Falken, 1967, 68x57

Salladsbestick

sterlingsilver, ett par, designade av Georg Jensen själv 1912, Danmark, tillverkade 1933-1944

Skedar

7 st, Sterlingsilver / emalj, A Michelsen, Danmark

Istång

Sterlingsilver, Sörensen, Danmark, längd: 14 cm, i etui

Kaffeskedar

6 st, emaljdekor, Sterlingsilver, Danmark

Kaffeskedar

6 st, Sterlingsilver, Danmark. Emalj, i etui. Längd: 8-9 cm

sterlingsilver, Fausing, Rey Urban (f. 1929), Danmark

Pokaler

2 st, Sterlingsilver, Danmark, Sign Ax S & Pr S, höjd: 15, 795g