Objekt som liknar Väggpendyl

Väggpendyl

Gustaviansk stil, Rob. Engström, Stockholm, förgylld, höjd: 88

Bordslampfot

fotogen, mässing, Gusum, Empire-stil, höjd: 30

Väggpendyl

Kartellur, Louis XVI-stil, Mässing, höjd: 54 cm

med konsol, Empire-stil, förgylld /marmorskiva, höjd: 197, skador

Väggur

barockstil, metall, förgylld, John Gren, Stockholm, höjd: 61

Bergère

med fotpall, Louis XV-stil, förgylld / rotting, skadad