Objekt som liknar Väggpendyl

Väggpendyl

Gustaviansk stil, Rob. Engström, Stockholm, förgylld, höjd: 88

Väggpendyl

förgylld, Empire-stil, F W Tornberg, Stockholm

Väggpendyl

Kartellur, Louis XVI-stil, Mässing, höjd: 54 cm

järn, liggande häst, förgylld, Kina, längd: 52 cm

Stop

Silver, CG Hallberg CGH, 1938, Delvis förgylld, höjd: 23 cm, med Gustaf V mynt, 1200g ca, graverad i botten

1 par, Förgylld, Brons, Empire, (lagade)

Bergère

sent 1800-tal, förgylld, dunplymå, fläckigt tyg

Bergère

med fotpall, Louis XV-stil, förgylld / rotting, skadad

Väggur

barockstil, metall, förgylld, John Gren, Stockholm, höjd: 61

Väggpendyl

+ lampetter, Gustaviansk stil, höjd: 30-44