Objekt som liknar Lampett

ett par, brons, sent 1800-tal, höjd: ca 35

Ett par, Sent 1800-tal, porslin/mässing / prismor, höjd: 30 ca

Sent 1800-tal, mässing, längd: 19 cm

Ett par, Facklor, , höjd: 45, Mässing / brons / glas

Ett par, brons, barockstil, höjd: 31 cm

1 par, brons, rokoko-stil, bemålade, höjd: 32

ett par, mässing, Firma Svenskt Tenn. Höjd: 40

Ett par, 1800-tal, Mässing/glas, höjd: 28

1 par, Mässing/trä, höjd: 26, 1800-tal

1 par, mässing, sekelskifte, (har tillhört piano)

Ett par, Sekelskifte, Mässing/prismor, höjd: 23

1 par, Förgylld, Brons, Empire, (lagade)