Objekt som liknar Taburett

Brudkrona

silver, förgylld, dekor av Vasakärve, 1942, höjd: 9 cm cm

Ljuskrona

Gustaviansk stil, prismor, blå glaskupa, höjd: 70 cm

Ljuskrona

Gustaviansk stil, Tidigt 1900-tal, höjd: 100 cm

Ljuskrona

Gustaviansk stil, Tidigt 1900-tal, höjd: 96 cm

Ljuskrona

Gustaviansk stil, Hagamodell, höjd: 75 ca

Ljuskrona

Gustaviansk stil, med glaskupa, höjd: 95 cm