Objekt som liknar Taburett

Ram

förgylld, sent 1800-tal, med olja, August Hammarström, ramens innermått: 52x64

Ram

gustaviansk stil, porträtt Tore Utter (1880-1953) sign. David Tägtström 1924, 35x27

Ramar

2 st. Gustaviansk stil, förgyllda, ramens innermått: 28x22, en med skada

Ram

förgylld, Gustaviansk stil, med olja, porträtt, 79x49

Ram

förgylld, Gustaviansk stil, med tryck, 24x18, skadad

Ram

förgylld, med litografi, 41x31

Ram

förgylld, yttermått 90x75, innermått, 75x62 (skador)

Ram

Sent 1800-tal, Förgylld, 60 x 47

Ram

trä / förgylld, ramens innermått, ramens innermått: 51x41

Ram

med olja kopia , CG Wadell, förgylld, 1800-tal, innermått 60x80

Ram

förgylld, Gustaviansk, höjd: 55