Objekt som liknar Taburett

Väggkonsoler

förgyllda, rokokostil, 2 + 2, höjd: 20 + 13 cm

Pottskåp

gustaviansk stil, mahogny, stenskiva, 48x41 H85

Pottskåp

Gustaviansk stil, Tidigt 1900-tal, magogny, längd: 41, djup: 31, höjd: 74

Bokskåp

Gustaviansk stil, Tidigt 1900-tal, Mahogny, längd: 110, djup: 50, höjd: 240

Bokskåp

gustaviansk stil, Tidigt 1900-tal, Mahogny, längd: 110, djup: 50, höjd: 240

Pottskåp

mahogny, Gustaviansk stil, längd: 41, djup: 30, höjd: 72

Pottskåp

Gustaviansk stil, mahogny, längd: 43, djup: 36, höjd: 87

Pottskåp

Mahogny, Gustaviansk stil, längd: 40, djup: 35, höjd: 75

Pottskåp

1 par, gustaviansk stil, mahogny, längd: 43, djup: 36, höjd: 70

Pottskåp

Gustaviansk stil, mahogny, längd: 42, djup: 30, höjd: 70

Pottskåp

Gustaviansk stil, O.1900, Stenskiva(lagad), längd: 40, djup: 28, höjd: 56

Pottskåp

Gustaviansk stil, Mahogny, längd: 42 cm, djup: 32 cm, höjd: 74 cm

Bokskåp

mahogny, glasdörrar, Gustaviansk stil, längd: 123, djup: 32, höjd: 126

Jalusiskåp

Gustaviansk stil, tidigt 1900-tal, mahogny, längd: 135, djup: 37, höjd: 130

Pottskåp

Gustaviansk stil, Västra Ny, Ikeas 1700-tals serie, längd: 46 cm, djup: 35 cm, höjd: 83 cm

Pottskåp

Gustaviansk stil, Stenskiva, längd: 96, djup: 52, höjd: 78

Pottskåp

Ett par, Gustaviansk stil, (ej skivor), längd: 31, djup: 37, höjd: 72

Vitrinskåp

gustaviansk stil, Mahogny, längd: 68, djup: 35, höjd: 138