Objekt som liknar Taburett

Spegel +

lampetter, 3 del, Gustaviansk-stil, förgyllda

med konsol, Empire-stil, förgylld /marmorskiva, höjd: 197, skador

med lampett, Gustaviansk stil, höjd: 95 (skadat glas)

+ konsolbord, Gustaviansk stil, nutida. Höjd: 60 + 117, lampetter

Spegellampetter

1 par, förgyllda, Gustaviansk stil, höjd: 37

med konsol, Gustaviansk stil, förgylld, stenskiva, höjd: 202

rokokostil, förgylld, med konsol, stenskiva, höjd: 200

Förgylld, Gustaviansk stil, höjd: 57, spricka

med väggkonsol, förgylld, Gustaviansk stil, 108x70