Objekt som liknar Spiselhundar

Akvarell

Valfrid Nelson, fiskeläge, sent 1800-tal, motivets mått: 16x22

Gouacher

2st, sent 1800-tal, Kina, målade på rispapper, 11x7

Akvareller

4 st, sent 1800-tal, motiv från Italien, 26x19

Akvarell

T Mortimer, Hamnmotiv, 1800-tal, England, 23 x 32

Akvarell

1800-tal, England, J Denshaw, Fåraherda, 23 x 48

osignerad, sent 1800-tal, vallflicka, 41x31

Rödkrita

2 st, sent 1800-tal, mässingramar, ramens innermått: 28x24

Akvarell

M Irwin, Stilleben, Sent 1800-tal, 34 x 48

Akvarell

signerad 1800-tal, England, motiv från Wales, 34x25

Blyertsteckningar

4 st, Lars Magnus Möller Ekebro, sent 1800-tal, 18x21