Objekt som liknar Spiselhundar

Ram

förgylld, sent 1800-tal, med olja, August Hammarström, ramens innermått: 52x64

Ram

Sent 1800-tal, Förgylld, 60 x 47

Tavelram

förgylld, sent 1800-tal, ramens innermått: 103x77

Ram

sent 1800-tal, dekor med blomslingor, 30x37

Ram

Sent 1800-tal, Innermått, 52 x 40

Fotoram

Sent 1800-tal, rokokostil, höjd: 28

Ram

med spegel, sent 1800-tal, ramens innermått: 24x18

Ram

Sent 1800-tal, olja med gårdsmotiv, 54 x 79

Fotoram

sent 1800-tal, ramens innermått: 14 x 10, höjd: 31, metall