Objekt som liknar Spiselhundar

3 st. Lisa Larson (f. 1931), spökmusen + spiselhundar, höjd: 7 - 9

Fohundar

1-par, Brons, H.12, 1800-tal eller äldre

Kina, brons, sent 1800-tal, höjd: 36

Terracotta, Goldscheider, sign, sent 1800-tal, höjd: 86

2 st, brons, The Marly Horses, efter Guillaume Coustou dä, Sent 1800-tal. Längd: 51. Höjd: 59 cm, 23kg / st ca

2 st, sent 1800-tal, zink, Flicka & Pojke, höjd: 28-30, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

2 st, sent 1800-tal, Orientaliska motiv, bronsl

1-par, keramik, sent 1800-tal, höjd: 36 (mannen lagad