Chiffonjé

Empirestil, intarsia, längd: 118, djup: 50, höjd: 128 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Byrå

Empire-stil, Mahogny, längd: 105, djup: 45, höjd: 90

Chiffonjé

Empire-stil, längd: 97, djup: 47, höjd: 128

Byrå

Empire-stil, mahhogny, längd: 80, djup: 44, höjd: 89

Damsekretär

empire-stil, maison Giroux Paris, längd: 63, djup: 38, höjd: 100

Byrå

Empire-stil, längd: 155, djup: 57, höjd: 94 (saknar skiva)

Byrå

Empire-stil, längd: 96, djup: 52, höjd: 76