Ytterfoder

5 st. Waldemarsudde / Empire, Gustavsberg, höjd: 13 - 19, en med skada

Jardiniere

+ skål, mässing /glasinsats, Empirestil, längd: 33 cm, höjd: 19 + cm, höjd: 12

Lockurnor

1 par, mässing / marmor, empirestil, skadade lock, höjd: 25 cm

Urnor

1-par, Empire, höjd: 28 (1st med skada)

Urna

Empire, höjd: 21 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Urnor

Ett par, Empire, höjd: 24, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Urna

Empire, höjd: 28 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]