Soffa

Empire-stil, 1800-tal, Proviniens Friherrinnan Ebba Adelsvärd

Soffa

Empirestil, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Soffa

Karl Johan-stil, Mahogny, längd: 230 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]