Objekt som liknar Lampetter

Toilettebord

Med taburett, Gustaviansk stil, längd: 112, djup: 46, höjd: 135

Konsolbord

Gustaviansk stil, Danmark, längd: 83, djup: 39, höjd: 65

Damskrivbord

Gustaviansk stil, Argentina, Intarsia, längd: 80, djup: 50, höjd: 73

Damskrivbord

Mahogny, Gustaviansk stil, + stol, längd: 79, djup: 46, höjd: 76

Skrivbord + stol

Gustaviansk stil, Mahogny, längd: 135, djup: 75, höjd: 75

Nattygsbord

Mahogny, Gustaviansk stil, längd: 45, djup: 32, höjd: 53

Nattygsbord

Ett par, med klaffar, Gustaviansk stil, höjd: 67, djup: 40, bemålat

Matsalsgrupp

gustaviansk stil, bord + 4 stolar, + 3 iläggskivor

Matsalsgrupp

Gustaviansk-stil, bord + 4 st stolar, 1 ilägg.

Salongsbord

Gustaviansk stil, Etikett Otto Wretling, längd: 100, djup: 70, höjd: 70

Blomsterbord

Sent 1800-tal, längd: 70 cm, djup: 30 cm, höjd: 71 cm, Gustaviansk stil, bemålad

Salongsbord

Gustaviansk-stil, stenskiva/förgylld, L.100 D.58 H.77