Objekt som liknar Hänge

Halsband med hänge

18k, design: Bent Gabrielsen Pedersen, Danmark, Guld & pärlor, Avtagbart hänge, 50g ca

1800-tal, glas, förgylld metall, J Sabbagh, Paris

Armband

18k, Ciamneson, vitguld, med briljanter, Swedboms, 26g, längd: 19

Örhängen

Ett par, omkring 1900, Frankrike, Silver / onyx

Ring

guld med briljant, ca 0, 5 ct. Frankrike, skadad sten