Objekt som liknar Lampetter

järn, liggande häst, förgylld, Kina, längd: 52 cm

1 par, brännförgylda, för 3 ljus vardera, H31

Ikon

Ryssland, 1845, rizza i silver, delvis förgylld, 37x29. Bruttovikt: ca 1878g

Statyetter

1 par träskulpturer, förgyllda, höjd: ca 60

Lama, driven koppar och mässing, delvis förgylld, 1700-tal, höjd: 35 cm