Objekt som liknar Spiselhundar

Bordsur

Sent 1800-tal, Guyerdet aine, Paris, Porslin, höjd: 46 cm

Bordspendyl

Sent 1800-tal, Mässing / brons / porslin, höjd: 50 ca

Bordsur

England, porslin, 1800-tal, längd: 38, höjd: 39

Väggur

Sent 1800-tal, porslin, lod, höjd: 22 cm

Väggur

Schwarzwaldur, 1800-tal, porslin (skador)

Väggur

Porslin/trä, 1800-tal, höjd: 19 cm

Bordsur

Berlin, 1800-tal, Porslin, höjd: 32 cm

Bordsur

1800-tal, Porslin, höjd: 21, [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]