Objekt som liknar Färglitografi

Etsning

Mac Hamilton, Hundar, 1982, Pt II, motivet: 29 z 42

Färgetsning

Sven Erik Jakobsson, 272/295, Säl, motivet: 20x27

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, motivets mått: 34 x 52

Etsning

Axel Tallberg (I860-1928), hund, motivet: 24x19

Etsning

Stig Borglind (1892-1965), fiskar, motivet: 34 x 26

Färgetsning

Ernst Billgren (f. 1957), PROV, Hundar, motivet: 25x29, 5

Etsning

Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Fisk. Signerad, numrerad 98/100. Motivet: 15x20,5 cm

Etsning

Ulf Trotzig (1925-2013), EA-upplaga, bladets mått: 35x27, fågel

Svenolov Ehrén (1927-2004), Gård, motivets mått: 57 x 52

Torsten Renqvist (1924-2007), 1952, 115/200, Rävar, motivet: 16x20

Etsning

Pär Gunnar Thelander (f. 1936), Sverige. Elefant. Signerad, numrerad 5/20. Motivet: 48x47 cm

Etsning

Göran Brunius (1911-2005), fåglar, 138/260, motivets mått: 30x28

Gunnel Frieberg (1919-2010), EA (konstnärens exemplar), 1/35, 1947, Kvinna, motivets mått: 55 x 41

Etsning

Louis Bastin (1912-1979), EA-upplaga (konstnärens exemplar), Par, motivet: 27 x 34

Etsning

Hans Norsbo (1897-1955), Katarina kyrkogård, 1945, EA-upplaga (konstnärens exemplar), motivet: 24 x 21

Etsning

Cecilia Frisendahl (f. 1922), Zebror, 58/110, motivet: 22x24

Färgetsning

Henry Unger (f. 1945), 80/ 95, Noshörning, motivet: 43 x 64

Etsning

Siri Rathsman (1895-1974), Sverige. Häst, EA-upplaga. Motivet: 32x24

Etsning

Carborundumetsning

Alain Soucasse (f. 1951), EA (konstnärens exemplar), 1423, Blad, ramens innermått: 48 x 32