Objekt som liknar Träsnitt

Färglitografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), Riddarholmen, 12/360, signerad, 1975, motivet: 32x57

Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Skeppsbron. Signerad, numrerad -80, numrerad 6/360, löst blad, bladets mått: 65x50 cm

Svenolov Ehrén (f. 1927), Gamla Stan, -74, 187/360, 43 x 32

Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, -62, 30 x 55

Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 37 x 50

Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, 320/360, -73, 50x80

2 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Hc upplaga, Slussen, 65x50, Lösa blad

Svenolov Ehrén (1927-2004), Fjällgatan, 351/360, 73 x 62

4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Sverige. Hc upplagor, Stockholm, bladets mått: 65x50, lösa blad

Linoleumtryck

Svenolov Ehrén (1927-2004), 173/250, Slussen, motivets mått: 60x47

Litografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), 1959, Slussen, motivets mått: 33x39

Svenolov Ehrén (1927-2004), Vinterlandskap, 50 x 55

Färglitografier

5 st.Svenolov Ehrén (1927-2004), slussen, 30x53

Färglitografier

1 par, Svenolov Ehrén (1927-2004), Slussen, 96/150, 32x56

Färglitografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), -69, Katarinahissen, 297/310, 58x47

Svenolov Ehrén (1927-2004), 19/410, -78, Träd

Svenolov Ehrén (1927-2004), 40 x 56, Landskap

Färglitografier

4 st.Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, signerade, -76, motivets mått: 35x55

Färglitografier

4 st, Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, motivets mått: 46x73

Färglitografier

2 st. Svenolov Ehrén (1927-2004), Stockholmsmotiv, numrerade och signerade, motivet: 24x40