Objekt som liknar Takarmatur

Porslinstavlor

3 st, Rörstrand, Carl Anton (f. 1933), höjd: 21 cm

Väggplatta

Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Glaserad keramik, Visby, signerad CD 1918. 16,5x12,5 cm. Proveniens familjen Deelsbo

Väggplatta

Carl Deelsbo (1892-1990), Sverige. Adam & Eva, glaserad keramik, osignerad, 22x20 cm. Proveniens familjen Deelsbo