Objekt som liknar Väggplattor

Färglitografi

Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Stockholmsmotiv. Motivet: 54x51

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 2 st, Stockholmsmotiv, 310 upplaga, motivet: 41x31 respektive 33x42

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 200/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 36/300. Motivet: 28x45

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 11/14, motivet: 9x24 cm

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Storkyrkan. Signerad, numrerad 337/360, motivet: 51x24

Färglitografi

Göran Folcker (1920-2000), Sverige. Waxholm, Sommardröm. Signerad, numrerad 82/260. Motivet: 46x60 cm

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa, 136/310. Motivet: 27x40

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa, 17/50. Motivet: 28x40

Färglitografi

Lars Gynning (1920-2003), cirkusakrobater, 57x44

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 32/500, skärgård

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 199/360, motivet: 27x45 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Diptyk, signerad. Ej numrerad, ramens innermått: 37x29

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Sydatlanten, PT, signerad. Med dedikation. Motivet: 25x47

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 200/260. Motivet: 43x55 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård, signerad och numrerad 80/500, motivet: 29x43

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Pråmar, dedikerad, signerad, motivet: 27x41

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. HC-upplaga, Eksjö, motivet: 30x40

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 169/350. Motivet: 27x38

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinter, Ydre. Signerad, numrerad 187/310. Motivet: 35x54 cm