Objekt som liknar Väggplattor

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. 2 st, Stockholmsmotiv, 310 upplaga, motivet: 41x31 respektive 33x42

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 200/260. Motivet: 42x54 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 36/300. Motivet: 28x45

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgårdsmotiv. Signerad, numrerad 11/14, motivet: 9x24 cm

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Storkyrkan. Signerad, numrerad 337/360, motivet: 51x24

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa, 136/310. Motivet: 27x40

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Trosa, 17/50. Motivet: 28x40

Färglitografi

Lars Gynning (1920-2003), cirkusakrobater, 57x44

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 32/500, skärgård

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård. Signerad, numrerad 199/360, motivet: 27x45 cm

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Skärgård, signerad och numrerad 80/500, motivet: 29x43

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. Pråmar, dedikerad, signerad, motivet: 27x41

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. HC-upplaga, Eksjö, motivet: 30x40

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Signerad och numrerad 46/310, Utsikt, ot Af Chapman, motivet: 53x36

Färglitografi

John Wierth (1920-2003), 75 x 55, 104/200 (löst blad)

Färglitografi

John Wierth (1920-2003), 36/70, figurkomposition, bladets mått: 56x70

Färglitografi

John Wierth (1920-2003), 130/150, Stenhuvudet, motivet: 51x38

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 131/360, Segelbåt i skymning, 43x26

Färglitografi

Roland Svensson (1910-2003), Sverige. 188/200, Vinterskärgård. Motivet: 29x42

Färglitografi

Kristina Jöred (1913-2003), Sverige. 216/300, vinternöje, motivet: 40x51