Objekt som liknar Väggplattor

John Ivar Berg (1916-2003), Sverige. Kustlandskap, 64x89

Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Landskap med sjö. Olja på pannå, 48x60 cm

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinterlandskap, signerad, olja på pannå, 32x45

Josef Ekberg (1877-1945), motiv från Gustavsberg, signerad, ramens innermått: 48x59

Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige ca 1918, Sydländskt landskap med liggande man betraktandes man på åsna, 37x52 cm, olja på duk, osignerad

Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Kvinnor, 37x60

Carl-Harry Stålhane (1920-1990), människor i park, 61X50

Tadeusz Kamasa (1924-2003), Sverige. Höstmotiv. Olja på duk, 48x62 cm

John Wierth (1920-2003), Sverige. Solreflex vid horisonten. Olja på duk, 67x81 cm

John Wierth (1920-2003), 1968, komposition, 70x100

Lars-Olof Gynning (1920-2003), Komposition, 46x55

John Wierth (1920-2003), Fårö, signerad, 26x31

Lars-Olof Gynning (1920-2003), Modell, 55 x 38, Paris -47

Johan Lundgren (1920-1989), Sverige. Träsnidare, 88x65

Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Interiör, signerad, 39x49

Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Signerad och daterad 1976, Näcken, 46x60

Randi Fisher (1920-1997), Sverige. Bron, monogramsignerad RF, 39x30 cm

Bengt Blomquist (1920-2001), Sverige. Daterad 1951-52. Olja på duk, 72x91 cm

Randi Fischer (1920-1997), Sverige. Agnes. Signerad, daterad 1951. Tempera på pannå, 64x54 cm