Objekt som liknar Väggplattor

John Ivar Berg (1916-2003), Sverige. Kustlandskap, 64x89

Ewald Dahlskog (1894-1950), Sverige. Landskap med sjö. Olja på pannå, 48x60 cm

Reinhold Ljunggren (1920-2006), Sverige. Vinterlandskap, signerad, olja på pannå, 32x45

Josef Ekberg (1877-1945), motiv från Gustavsberg, signerad, ramens innermått: 48x59

Ewald Dahlskog (1894-1950) Sverige ca 1918, Sydländskt landskap med liggande man betraktandes man på åsna, 37x52 cm, olja på duk, osignerad

Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Kvinnor, 37x60

Carl-Harry Stålhane (1920-1990), människor i park, 61X50

Bertil Öhlund (1923-2003), Sverige. Träd. Olja på pannå, 21x27 cm

Tadeusz Kamasa (1924-2003), Sverige. Höstmotiv. Olja på duk, 48x62 cm

Elsie Stenström (1919-2003), Sverige. Man vid fors, Signerad. Olja på duk, 50x70 cm

Stig Thiderman (1920-1973), Sverige. Gatuvy, signerad. Olja på duk, 100x81

Elsie Stenström (1919-2003), Sverige. Blommor. Signerad, daterad 1966. Olja på duk, 82x65 cm

Sixten Fager (f. 1920), Sverige. Intyg a tergo, Höstljus Tärnafjällen. Olja på duk, 80x109

Naemi Eriksson (1920-2002), Sverige. Stol & träd. Signerad. Olja på duk, 15x21 cm

John Wierth (1920-2003), Sverige. Solreflex vid horisonten. Olja på duk, 67x81 cm

John Wierth (1920-2003), Sverige. Skogsljus, signerad. Olja på duk, 65x54 cm

John Wierth (1920-2003), Sverige. Ljuset, signerad. Olja på duk, 100x100 cm

John Wierth (1920-2003), 1968, komposition, 70x100

Lars-Olof Gynning (1920-2003), Komposition, 46x55

John Wierth (1920-2003), Fårö, signerad, 26x31