Objekt som liknar Brickor

Bordslampa

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, G2532, mässing

Bordslampa

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn. No 2388, mässing. Höjd: ca 45cm

Bordslampa

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, model: 2483, mässing

Bordslampa

30-tal, Med Josef Frank skärm, Modell Hawaii, Firma Svenskt Tenn

Bordslampa

mässing, skärm, Josef Frank, Fjärilar, Blommor, Gräs, Svenskt Tenn

Bordslampfot

mässing, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, No. 2332

Bordslampor

2 st. glas, snarlika, Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, Modell 1819. Formgiven 1934. Höjd ca 23 cm

Bordslampor

Bordslampa

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, märkt med modellnummer 2434. Mässing och grönlackerad plåt. Ställbar arm. Höjd i högsta läge 95 cm inklusive skärm

Bordslampor

1 par, firma Svenskt tenn, opalinglas, typ: 2583

Bordslampfot

Opalinglas, Firma Svenskt Tenn, nr. 2583, höjd: 37

Bordslampfötter

1 par, Firma Svenskt Tenn, opalinglas, modell: 2583

Bordslampor

ett par, Mässing, Firma Svenskt Tenn, Modell 2332/2

Bordslampa

Firma Svenskt Tenn, fot av vitt glas, detaljer av mässing. Stämplad Svenskt Tenn typ 2583

Bordslampa

mässing / teak, skärm design Estrid Ericson, Röd Elefant, Svenskt Tenn

Bordslampa

Mässing, skärm Firma Svenskt tenn, Josef Frank, höj & sänkbar

Bordslampor

Ett par, Nutida, Skärmar Josef Frank, Firma Svenskt Tenn

Bordslampa

Josef Frank, Firma Svenskt Tenn, modell: g2575