Objekt som liknar Matbord

Robert Storm Petersen (1882-1949), Danmark. Klarinettspelaren, signerad. Motivet: 26x19 cm

Tusch

Robert Storm Petersen (1882-1949), Danmark. Officersänka, med dedikation, 23x31

Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. 1984,99x69

Jörgen Waring (f. 1938), Danmark. Komposition, Signerad, olja på papper. Motivet: 28x19

Tusch

Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), Monogramsign V. b-p, -34, löst blad, bladets mått: 42x52

Akryl

PH-lampa, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark, 100