Objekt som liknar Matbord

Villy Daugaard Pedersen (1915-1994), Danmark, tillskriven. Kvinna i fönster. Ej signerad, 17x12 cm

2 st, Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. 43x28 & 30x43, kläder & dekor till Carmen. Signerad, daterad -54 cm

Robert Storm Petersen (1882-1949), Danmark. Klarinettspelaren, signerad. Motivet: 26x19 cm

Teckningar

Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. 6 st, Strandbilder, 1983. Saminramade, blyerts. Bladets mått: 12x18, ramens innermått: 55x50 cm

Akvarell

Otto Stoltenberg (1906-1988), Danmark. Fartygsporträtt. Signerad, ca 36x53 cm

Tusch

Robert Storm Petersen (1882-1949), Danmark. Officersänka, med dedikation, 23x31

Tom Krestesen (f. 1927), Danmark. 1984,99x69

Jörgen Waring (f. 1938), Danmark. Komposition, Signerad, olja på papper. Motivet: 28x19

Tusch

Vilhelm Bjerke-Petersen (1909-1957), Monogramsign V. b-p, -34, löst blad, bladets mått: 42x52

Akryl

PH-lampa, Poul Henningsen, Louis Poulsen, Danmark, 100