Objekt som liknar Matbord

Tallrikar

5 st, Albert Engström (1869-1940), Knabstrup, Danmark, 16x16

Kuverttallrikar

4 + 9 st. teak, 4 st. brännstämplade, Danmark, 50/60-tal, dia 28

23 delar, Aluminia, Danmark, Tranquebar

Kuverttallrikar

12 st, Danmark, 1950-tal, teak, diameter 27 cm, brännstämplade under: ”ILLUMS BOLIGHUS DENMARK W”, några med originaletikett: ”ILLUMS BOLIGHUS D7 803 194-1342”