Objekt som liknar Takfotogenlampa

Fotografi

handkolorerat, sent 1800-tal, Stockholmsmotiv, 23x34

2 st, Sent 1800-tal, Mässing & porslin, Handmålade, Dia43

Ram

sent 1800-tal, förgylld, Innermått 33 x 51

Tavla

Asien, Sent 1800-tal, broderi med metalltråd, 93 x 136

Miniatyr

sent 1800-tal, föreställer Fältmarskalk Michel Ney