Objekt som liknar Takfotogenlampa

Bokskåp

Sent 1800-tal, Frankrike, längd: 102, djup: 50, höjd: 142

Pottskåp

Ett par, sent 1800-tal, Mahogny, Stenskiva, längd: 40, djup: 40, höjd: 81

Klädskåp

Sent 1800-tal, Ungern, Med hängstång, längd: 130, djup: 55, höjd: 177

Klädskåp

Sent 1800-tal, Ungern, med hyllor, längd: 130, djup: 55, höjd: 177

Pottskåp

Karl Johan-stil, Stenskiva, Sent 1800-tal, L88 D50 H71

Vitrinskåp

Sent 1800-tal, Holland, Mahogny, längd: 138 cm, djup: 50 cm, höjd: 215 cm

Bokskåp

Sent 1800-tal, valnöt/mahogny, originalglas, längd: 94 cm, djup: 46 cm, höjd: 225 cm

Garderobsskåp

sent 1800-tal, mahogny/valnöt, längd: 78, djup: 47, höjd: 190

Pottskåp

Sent 1800-tal, ej stenskiva, längd: 36 cm, djup: 36 cm, höjd: 74 cm, Valnöt

Bokskåp

Sent 1800-tal, Mahogny/valnöt, (lösa delar), längd: 125, djup: 48, höjd: 250

Bokskåp

Ett par, sent 1800-tal, L.147 D.39 H.147, valnöt/mahogny

Bokhylleskåp

Sent 1800-tal, Mahogny, brons beslag, längd: 240, djup: 35, höjd: 158, se baksida för proveniens

Vitrinskåp

Sent 1800-tal, Mahogny / valnöt, längd: 100 cm, djup: 35 cm, höjd: 172 cm

Bokskåp

Bokskåp

Sent 1800-tal, valnöt / mahogny, längd: 76 cm, djup: 35 cm, höjd: 215 cm

Pottskåp

Sent 1800-tal, Ådringsmålat, längd: 61, höjd: 50, höjd: 81

Étagère

med spegelglas, sent 1800-tal, längd: 75, djup: 39, höjd: 145

Pottskåp

2 st, Sent 1800-tal, Furu, höjd: 73-75