Objekt som liknar Takfotogenlampa

Sent 1800-tal, Slipat glas, Gustaviansk stil, Mahogny, höjd: 81

Spegel + konsol

Sent 1800-tal, Förgylld, Konsol med stenskiva, höjd: 225

Sent 1800-tal, oval, empire-stil, H94

sent 1800-tal, svart/förgylld, höjd: 150

Rakspegel

valnöt, sent 1800-tal, höjd: 155 cm, höj /sänkbar spegel