Objekt som liknar Akvarell

Akvarell

Föreställande Onni från Åbo Capt VB Bank 1852, Monogramssignerad MK, ramens innermått: 44x60

Bajonett

GRI MK II, Märkt 11 43, RFI. Längd: 42,5

Akvarell

Sign MK, 1939, Blomstilleben, 41 x 31

Galgar

10 st. MK, Finland, 1970-tal, röd plast

Marianne Kanter (f. 1944), Sverige. Stolar, monogramsignerad MK, 59x63

Fartygsporträtt, S. S. Götha 1902 Monogramsignerad MK, motivets mått: 44x53

Mauritz Karström, (1962-2005), Monogramsignerad MK, Svensk sommar, 1998, 47x55

Plastgalgar

9 st, svarta, längd 42 cm, märkta: ”MK made in Finland KARHUMUOVI nr 17626”

Akvarell

K. Lindroth, tvättsträck, signerad, motivets mått: 11x17

Akvarell

K. Lindroth, af Chapman, signerad, motivets mått: 29x40

Akvareller

K. Lindroth, skärgård, signerade, motivets mått: 10x16

Akvarell

Mona Pagmar, Sommarbukett, -81, 49 x 36

Akvareller

2 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, bladets mått: 20x16 + 15x19

Akvarell

Börje Sandelin (1926-1970), SCHACKSPELARE, motivets mått: 20X26

Akvarell

Greger Johansson (f. 1942), älgar, signerad-88, motivets mått: 45x35

Akvarell

Greger Johansspon, koltrast, signerad, motivets mått: 28x31

Akvarell

Anna Gardell-Ericson (1853-1939), solrosor i vas, signerad, 46x32

Akvarell

Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Motiv från Mjörnsiö, 28x22