Objekt som liknar Akvarell

Akvarell

K. Lindroth, tvättsträck, signerad, motivets mått: 11x17

Akvarell

K. Lindroth, af Chapman, signerad, motivets mått: 29x40

Akvareller

K. Lindroth, skärgård, signerade, motivets mått: 10x16

Akvarell

Mona Pagmar, Sommarbukett, -81, 49 x 36

Akvareller

2 st. Frans Lindström (1874-1954), Stockholmsmotiv, signerade, bladets mått: 20x16 + 15x19

Akvarell

Börje Sandelin (1926-1970), SCHACKSPELARE, motivets mått: 20X26

Akvarell

Greger Johansson (f. 1942), älgar, signerad-88, motivets mått: 45x35

Akvarell

Greger Johansspon, koltrast, signerad, motivets mått: 28x31

Akvarell

Anna Gardell-Ericson (1853-1939), solrosor i vas, signerad, 46x32

Akvarell

Anna Gardell-Ericson (1853-1939), Motiv från Mjörnsiö, 28x22

Akvarell

på rispapper, räkor, efter Qi Baishi, Kina, 1864 - 1957, 80x48

Akvareller

2 st. Kina, målade på rispapper, 1700-/1800-tal, 126x32

Akvareller

3 st, Marina, Engelska sjöslag, motivets mått: 24 x 32

Akvarell

M Sellmark, -86, Norrskär, motivets mått: 24x31

Akvareller

3 st, Carl Delden (f. 1906), Kustmotiv, ca 10 x 18 & 10 x 25

Akvarell

Teodor Billing, landskap, signerad, ramens innermått: 26x36