Objekt som liknar Blandteknik

med figurin Hong Kong, Stengods, höjd: 12

Charles Portin (1889-1980), Hong Kong, -1960, bladets mått: 24x32

Lanternor

Ett par, Koppar, Tung Woo Hong Kong. Höjd: 21

Ask

2 st Ankor, Tenn, Made in Hong Kong

5 st, elefanter, Hong Kong, Serpentinsten. Längd: 6-9 cm, i etui

Akvarell

Charles Portin (1889-1980), Sverige. Signerad, Hong Kong, 1960. Motivet: 28x38cm

Fartygslampor

Koppar, Masthead, Tung Woo, Hong Kong, No: M261, Och Erik olsson Hälsingborg, No: M1600, höjd: 25-61 cm

Ljusstakar

3 st, höjd: 3-13 cm, Gunnar Ander & Hong Kong, mässing

Stol

Kai Kristiansen (tillskriven), Märkt Hong Stole, Teak / tygklädsel

Mac Hamilton, Komposition, signerad. 30x22