Objekt som liknar Tusch

Tusch

Ragnar Sandberg (1902-1972), 1962,10x16

Tusch

Ragnar Sandberg (1902-1972), Sverige. Monogramsign RS, 15/6/56, bladets mått: 14x18

Stig Munthe Sandberg, Cikusdomptören, motivet: 35 x 38

J Sandberg, 1945, Gluggdalen Ångermanland, 42x34

Pastell

Arne Sandberg, Biskopsudden, Monogramsign 1992, motivet: 35 x 43

Akvarell

C Sandberg, -1889, Flicka, ramens innermått: 30x24

Trappstege

1950-tal, Bröderna Sandberg, Sandviken

Akvarell

Ragnar Sandberg (1902-1972), Fåglar, signerad RS, 33x26

Tusch

Stig Claesson Slas (1928-2008), signerad 1974, motivets mått: 42x52

Tusch

Robert Högfeldt (1894-1986), Portätt av Evert Taube, motivets mått: 37 x 29

Tusch

+ blyerts, Reinhold Ljunggren (1920-2006), signerade, 16x14 + 14x9

Tusch

Reinhold Ljunggren (1920-2006), flöjtspelande man, motivets mått: 21x31

Tusch

Roger Risberg (1956-2011), flicka, signerad R R, 28x20 cm

Tusch

Roger Risberg (1956-2011), rökande kvinna, signerad R R, 40x28 cm