Objekt som liknar Kamin

Kamin

Kockums Kallinge, Gjutjärn, höjd: 83

Gustaf Kalling, sjölandskap, tillskriven, 1887, 25x35

Sten Kalling. Porträtt. Signerad, daterad 1883. Olja på duk, 46x36 cm

Kandelaber

Sigurd Persson, Kockums Kallinge, 1965, gjutjärn, svartmålad, märkt med tillverkningsnummer 141

Stekgryta

gjutjärn, 6, längd: Kallinge + våffeljärn

Kamin

Näfveqvarn, x2, Gjutjärn, höjd: 85

Kamin

Facetta Holland, längd: 60 cm, höjd: 55 cm

Kamin

Gjutjärn, Husqvarna No 18, höjd: 72

Kamin

Gjutjärn, Norrahammar No77, höjd: 87

Kamin

Gjutjärn, Norrhammar No 2, H.55

Kamin

Husqvarna, Gjutjärn, MR26 Sirius, höjd: 102