Objekt som liknar Etsning

Etsning

Axel Fridell (1894-1935), Venedig, motivets mått: 20 x 27

Etsning

Bruno Liljefors (1860-1939), efter, utgiven av Hallins Konsthandel. motivets mått: 34x47

Etsning

Anders Zorn (1860-1920), Elin, 1914, signerad. motivets mått: 19, 6x29, 7. Hjert & Hjert 270, Asplund 260

Etsning

Pt, von Konow, Sydländsk by, 1952, 25 x 31

Etsning

Susanne Valadon (1865-1938), Catherine au tub, 13x13

Etsningar

2 st, Christian Due, Bla Uppsala, 27 x 49 & 35 x 32

Etsningar

2 st. Stockholmsmotiv + Bohus fästning, signerade, 15x20 + 15x11

Etsning

Acke Åslund (1881-1958), signerad 1917, 16x11

Etsning

Harald Sallberg (1895-1963), Tegnérgatan, Stockholm, motivets mått: 13x19

Etsning

Gustaf Isander (1863-1929), Västerlånggatan, 1917, motivets mått: 17 x 7

Etsning

Erik Olsson Sanda (1919-2006), 14/60, Hablingsbo, Gotland, motivets mått: 13 x 49

Etsning

Stig Borglind (1892-1965), Döda fåglar, motivets mått: 33 x 26

Etsning

Anna Magnussen, -98, 64/150, bladets mått: 65x58

Etsning

Ulf Trotzig (f. 1925), 23/34, signerad, motivets mått: 23x22

Etsning

Anders Zorn (1860-1920), Självporträtt I, osignerad. 17, 5x12, 5. A 180. Publ. i Die Graphischen Künste, 1905

Etsningar

6 st, i mapp, Carl Larsson (1853-1919), Hjert & Hjert, Anna Stina, Barbro, Flicka på Huk, Självporträtt, Pojke med svärd, Ung flicka

Etsningar

12 st. Disney, numrerade och signerade, motivets mått: 4x4

Etsning

Ferdinand Boberg (1860-1946), Uppsalamotiv, bladets mått: 28x20

Etsningar

4 st. Gullby, Sandelin och Stig Åsberg, signerade, motivets mått: 10x8 - 20x25

Etsning

Auguste Brouet (1872-1941), -1902, Motiv från Paris, motivets mått: 40x50