Objekt som liknar Färgetsning

Färgetsning

Jean Skoglund (1908-1948), Katarinahissen, 30x44

Färgetsning

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, motivet: 30x43

Färgetsning

Theddy Skog (1908-1948), Sverige. Katarinahissen, Slussen. Motivet: 23x30

Etsning

Katarinahissen, signerad, motivet: 10x15

Färgetsning

Färgetsningar

2 st. Katarinahissen / Katarina kyrka, G Borg / Theddy Skog, signerade, motivet: 22x29 + 34x24

Färgetsning

Jean Skoglund (1908-1948), Stockholm från Mosebacke, Katarinahissen, signerad, kolorerad, motivet: 30x43 cm

Etsningar

2 st, Kvarnen tre liljor & Gamla katarinahissen, motivets mått: 18 x 24 ca

Sven X-et Erixson, Katarinahissen, 30 x 21

Etsning

Theddy Skog, Katarinahissen, signerad, motivet. 22x30

Litografi

Katarinahissen, Stockholm, 1932, signerad. Motivet: 28x54