Objekt som liknar Tekoppar

Tekoppar

med fat, 9 st, Arabia, Finland, risporslin

Tekoppar + assietter

3 + 6 del, Ulla Procopé, Valencia, Arabia, Finland, Finland, Finland, Finland

Tekoppar

Ett par, Paratiisi, Birger Kaipiainen (1915-1988), Finland. Arabia, Finland. Höjd: 6,5

Tekoppar

med fat. Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Blå Anemone, Arabia, Finland

Tekoppar

Ett par, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP

Tekoppar

+ assietter, 6 + 6 delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP

Tekoppar

5 st, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP

Tekoppar

+ mockakoppar, 7 st (6 fat)+ 9 st (6 fat), Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP

Tekoppar

3 st, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP, + 1 extra fat

Tekoppar

4 st + ljusstake, Arabia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland

Tekoppar

+ assietter, 8 delar, Irja Soini, Kupittaan, Åbo, Finland, 1940-tal

Tekoppar

+ kaffekoppar mm, 11 delar, Valencia, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia, Finland. Lanserades 1962. Handmålad dekor i koboltblått mot vit botten. Märkt ARABIA FINLAND UP, + extra fat a6 lock

Tekoppar

4 st, Fiesta, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia

Tekoppar

6 st. Paratiisi, Birger Kaipiainen (1915-1988), Finland. Arabia

Tekopp

Fiesta, Ulla Procopé (1921-1968), Finland. Arabia. Tekopp med fat. Målad dekor i koboltblått. Signerad Arabia Finland UP. Höjd: 9 cm