Objekt som liknar Golvur

Golvur

Black Forest Furniture, märkt HWN, Schwarzwald, omkr. 1900. Bredd: 75 cm. Djup: 40 cm. Höjd: 235 cm

Golvur

Stiernsundsur. Barockstil, ek, Fodral från 1910-talet. Höjd: 250 cm

Golvur

1800-tal, bemålat. Längd: 43 cm, djup: 20 cm, höjd: 216 cm

Golvur

England, mahogny, 1800-tal. Höjd: 200cm, nyckel

Golvur

1700-tal, bemålad. Höjd: 225, kompletterad

Golvur

Rokoko, senare bemålat. Höjd: 230 ca

Golvur

1700-talets andra hälft. Olof Rising (1718- 1783) Göteborg, Höjd: 224 ca Proveniens: Bernhard Wolfahrt

Golvur

1800-tal, James Hutton, Edinburgh. Höjd: 197

Golvur

17/1800, urtavlan märkt Mora. Höjd: ca 260

Golvur

Tempus Fugit, England, nutida. Höjd: 210

Golvur

1800-tal, bemålat. Höjd: ca 230 cm