Objekt som liknar Dosa med lock

Dosor

2 st, 1800-tal. Diameter: 8-9, höjd: 2,5-4

Dosor

3 st 1800-tal, höjd: 14 [skada; spricka; repa; nagg eller slitage]

Dosa

1800-tal, mässing med målat damporträtt, längd: 16

Dosa

omkring 1800, sköldpadd, längd: 7

Dosor

3st, 1700/1800-tal (cloissonnédosan med skada)

Dosa

med lock, 1800-tal, handmålad, porslin

Dosa

1800-tal, N.S, Napoleon, höjd: 5, 5 dia: 8, 5

Dosor

2 st, Silver, 1800-tal, höjd: 1-3

Dosa

silver, 17/1800-tal, höjd: 7, 5

Dosor

2 st, med lock, Kina, 1800-tal, höjd: 5 + 6 cm

Dosa

med lock, Miniatyr, 1800-tal, längd: 8

Dosa

Ryssland 1800-tal Nielloarbete, längd: 11