Objekt som liknar Väggplattor

Väggplatta

B Skogh. Signerad, daterad 1980,23x23 cm

Väggplattor

2 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, 20,5x32 ca

Väggplattor

4 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, 22,5x22,5

Väggplattor

4+ 3 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, 12x12,23x23 cm

Väggplattor

2 st, Gustavsberg, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. 23x23 cm

Väggplattor

3 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, silverdekor, 23x23 cm

Väggplatta

Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, Landskap, dekor i silver, 29x47

Skålar

+ Skulpturer, 4 delar, B Skogh, Gustavsberg. Längd: 12 ca

Väggplattor

3 st, Börje Skogh (1923-2006), Sverige. Gustavsberg, Landskapstavlor växter, silverdekor, Hälsingland, Blekinge & Bohuslän, 34x21 cm

Keramik

skål + gräddkanna GN Rörstrand US, + platta Skogh

Skåp

Svante Skogh, längd: 88 cm, djup: 42 cm, höjd: 196 cm