Objekt som liknar Glasskulptur

Rörstrand, höjd: 17, Pojke på delfin

Kakfatsfot

i form av delfin, glas, möjligen Lalique, saknar fat. Höjd: 28 cm

delfin, mässing. Längd: 32. Höjd: 16 cm

delfin, mässing. Längd: 32, höjd: 16 cm

2 st, mässing, Delfin & Elefant. Höjd: 33-37

Kolteckning

monogramsignerad, putti med delfin, motivets mått: 36x42

Parian, Keiser, Bochman, Delfiner, längd: 31, höjd: 20

Parian, Delfiner, Kaiser, Tyskland. Längd: 29, höjd: 20 cm

glas, Delfin, Seguso, Italien, 1950/60-tal. Höjd: 26 cm

Gunnar Nylund (1904-1997), Rörstrand, Delfin, på sockel, höjd: 25 cm

Glasskulptur

Monica Backström (f, 1939), Kosta Boda, höjd: 19 cm