Objekt som liknar Färglitografi

Spelbord

Italien, schack, bräde, roulette, H.75 79x79

Sideboard

IKEA, Roulette, 1957, teak. Längd: 145, djup: 45 cm, höjd: 98 cm

Färglitografi

Mona Huss Walin (f. 1944), 214 / 260, signerad, motivets mått: 62x45

Färglitografi

Jörgen Waring, 209/340, motivets mått: 39x28

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), 34/320, signerad, motivets mått: 18x27

Färglitografi

Joan Miró (1893-1983), Sculpture I Sign. 87/100, bladets mått: 41 x 66

Färglitografi

Einar Jolin (1890-1976), EA 2/20, motivets mått: 46x55

Färglitografi

Sture Nilsson, 1973, 135/260, La Cupol, 83x58

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), 116/360, oscarianskt stilleben, signerad, motivets mått: 40x30

Färglitografi

Ola Billgren (1940-2001), 1971, 106/325, motivets mått: 45x40

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), 1977, Provtryck, 34x44

Färglitografi

Reinhold Ljunggren (1920-2006), 34/45, motivets mått: 30x23

Färglitografi

Hans Hamngren (f. 1934), 1972, 142/160, 64x93

Färglitografi

Olle Kåks (1941-2003), 18/150, -80, motivets mått: 48 x 35, En rinnande våt natur II

Färglitografi

Berndt-Rune Jäverbrant (f. 1941), Blidösund, -85, 33 x 45

Färglitografi

Claes Folcker (f. 1940), Skärgårdsmotiv, 210/360, motivets mått: 50x72