Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Sven X-et Erixson, 347/350, Katarinahissen, 50 x 25

Litografi

Katarinahissen, Stockholm, 1932, signerad. Motivet: 28x54

Färglitografi

Svenolov Ehrén (1927-2004), -69, Katarinahissen, 297/310, 58x47

Färglitografi

Stig Slas Claesson, Katarinahissen, 11/125, motivets mått: 43 x 57

Färglitografi

Charles Sjöholm (f, 1933), Katarinahissen, 198/250, signerad, motivets mått: 50x59

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), 140/356, Katarinahissen, motivet: 48x24 cm

Färglitografi

Berndt Wennström (f. 1945), Katarinahissen, Slussen, Stockholmsmotiv, 147/190, bladets mått: 80x57 cm

Etsning

Katarinahissen, signerad, motivet: 10x15

Färglitografi

Sven X-et Erixson (1899-1970), Katarinahissen, Pt, sign -58, motivets mått: 48 x 24

Färglitografi

Sven X:et Erixson (1899-1970), Sverige. Katarinahissen. Signerad. Motivet: 50x26cm