Objekt som liknar Färglitografi

Färglitografi

Sven X-et Erixson, Västerbron, 347/350, 35 x 43

Litografi

Axel Nilsson, Västerbron, motivet: 35x52

Färglitografi

Leopold Fare (1926-1996), 106/495, Västerbron, motivet: 51x67

Tillskriven Bertel Nordström, Västerbron, 33x43

M.Rundkvist, Motiv mot Västerbron, 1954, 28 x 43

Färglitografi

Charles Sjöholm (f. 1933), Sverige. Signerad, numrerad 292/295, Västerbron. Motivet: 45x55 cm

Gunnar Zetterström ca 50 x 60 cm, Söders Höjder / Västerbron

Västerbron, signerad 1955, motivets mått: 38x31

Folke Hermelin (1880-1955), Västerbron, 32x40

Färglitografier

2 st, Dénes Perger (1934-2015), Sverige. Stockholm, Humlegården & Smedsuddshamnen / Västerbron. Signerad, daterad 1985 respektive -94, bladets mått: 31x42 & 38x52, lösa Blad

Louis Zelig (1894-1993), Västerbron, 24 x 64

Calle Drakenmark (1931-2009), Västerbron, Stockholm, 40x62

Akvarell

Akke Kumlien (1884-1949), Sverige. Västerbron, 35x50