Objekt som liknar Serigrafi

Skedar

Sopp/Dessertskedar, Silver, 1800-tal, 8+6+2 st

Mats Mason (1894-1983), 1934, Soppa, 80x63

Serigrafi

Carsten Engström (1941-2004), Clownografi, signerad-91, upplaga om 200 ex, motivets mått: 48x36

Serigrafi

4 st, Stig Jonzon (1913-1987), Stockholmsmotiv, signerade

Serigrafi

Marcel Strüwer-van Zuylen (f. 1969), motivets mått: 68x48

Serigrafi

Efter Victor Vasarely, Signerad i tryck, motivets mått: 65x42

Serigrafi

Efter Matisse, Blue nude, motivets mått: 59x42

Serigrafi

Efter Matisse, Blue nude, motivets mått: 46x40 (skadat glas)

Serigrafi

Lars Norrman (1915-1979), Ur Svenska brudar, 52/360, motivets mått: 84x69

Serigrafi

Elis Ryberg (1919-1985), Djurgården 3, EA (konstnärens exemplar), 53 x 64

Serigrafi

Mats Hådell (f. 1958), EA (konstnärens exemplar), signerad, 60 x 75

Serigrafi

Anders Östelin, 56/125, motivets mått: 65x58

Serigrafier

3 st, Johnny Acosta, Face 59/350, bladets mått: 24 x 31

Serigrafi

Efter Keith Haring, ramens innermått: 70x70

Serigrafi

Efter Picassom Fredsduvan, motivets mått: 27 x 36, 499/1000

Serigrafi

C Göran Karlsson (f. 1944), Erotisk dans III, -92, 26/120, motivets mått: 39 x 29

Serigrafier

4 st, Stig Jonzon (1913-1987), Stockholmsmotiv, signerade, motivets mått: 34x44